سخن روز

وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد ، دلیلش آن است که شما هم چیز زیادی از او نخواسته اید

ارتباط با ما
آدرس دفتر: اصفهان، خیابان امام خمینی، بلوار عطاالملک، نبش بلوک 32 ، شماره 25 ،واحد 1
 
آمار بازدید
 • کل بازدید : 1252787
 • بازدید امروز : 268
 • بازدید دیروز : 333
 • بازدید این ماه : 5802
 • آخرین بازدید : دوشنبه 28 خرداد 1403 (11:29) ق.ظ
به نام خداوند یکتا
 
آشنایی با شرکت پارس دشت چهلستون
گلخانه ترکیبی از علوم کشاورزی، فناوری و صنعت را شامل می شود. گلخانه محلی است که با پوشش های شفاف پوشیده شده و در آن، دما، نور و رطوبت قابل کنترل است. با توجه به خطراتی که خشکسالی کشت محصولات را تهدید می کند و نیز جهت بهره برداری هرچه بیشتر از عرصه های موجود و استفاده بهینه از زمین صنعت گلخانه در دنیا روند رو به رشد داشته است.
در سالهای اخیر در کشورمان جايگزيني كشت محصولات گلخانه اي بجای كشت در فضاي آزاد، سياستي است که به منظور جلوگيري از كمبود توليدات كشاورزي براثر بروز خشكسالي از سوي وزارت جهاد كشاورزي دنبال مي شود.
طبق آمارها در كشت گلخانه اي به ازاي هرمترمكعب آب حدود 18 كيلوگرم محصول توليد مي شود كه اين ميزان 20 برابر توليد در فضاي باز است.
شرکت پارس دشت چهلستون به عنوان اولین شرکت تخصصی در صنعت گلخانه در سال 1385 تأسیس شد و با اخذ مجوز از سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
موضوع فعالیت شرکت، مشاوره، طراحی، ساخت گلخانه های مدرن و تجهیزات جانبی آن می باشد. این شرکت با بهره گیری از پرسنل کاردان و متخصص، طی دوسال اول فعالیت خود با هدف آشنایی با علوم روز در صنعت گلخانه و همکاری با پیشکسوتان این صنعت در دنیا توانست5 پروژه گلخانه مدرن با مشارکت شرکت های قوی اسپانیایی در وسعتی حدود 5 هکتار در سرتاسرکشور اجرا کند.
تشکیل تیم فنی متشکل از متخصین علوم کشاورزی، عمران و مکانیک پس از اجرای پروژه های اولیه و گذراندن آموزش مستقیم تحت نظارت مهندسین شرکتهای اسپانیایی در اوایل سال 1388 رقم خورد. این شرکت با هدف بومی سازی صنعت گلخانه سازی نوین و با در نظر گرفتن شرايط اقليمي وآب و هوايي کشور و الگو برداري از نقشه‌هاي استاندارد طراحي و رعایت کلیه استانداردهای سازه‌های فلزی اروپا و انجمن گلخانه سازان امریکا (NGMA) و نیز ضوابط سازمان نظام مهندسی کشاورزی کشور اقدام به طراحی و تولید سازه های گلخانه ای چند دهانه ای پرتابل کرده است.
این سازه ها علاوه بر استحکام و زيبايي، قابليت تجهيز به تمامي سيستم هاي پيشرفته‌ ی روز دنيا در جهت بهينه سازي توليد را دارا مي باشند. امتیاز ویژه این نوع سازه براي نصب این است که صرفاً با پیچ و مهره نصب می گردد و هيچ نوع جوشي در نصب آن استفاده نمي‌شود و امكان جابجايي آن در هر زمان ميسر است.
از آنجايي كه توليدكنندگان محصولات گلخانه‌اي در نقاط مختلف کشور غالباً به دلیل نداشتن تجهیزات نوین با راندمان بالا و استفاده از سازه‌های  ضعیف و غیر استاندارد با شكست مواجه شده‌اند؛ بومی سازی و تولید این نوع از سازه‌ها در ایران گامي در جهت ترويج و آشنايي كشاورزان و سرمايه داران بخش كشاورزي با سازه‌های پیشرفته و مدرنترين روشهاي كشت و تكنولوژي تجهيزات گلخانه‌اي مي‌باشد كه باعث بهره وري و سودآوري و حل مشكلات گلخانه‌داران مي شود.
طراحی و تولید سازه‌های گلخانه ای
سازه های گلخانه ای این شرکت بوسیله نرم افزار طراحی و در مجموعه کارگاهی این شرکت توليد و پس از بسته بندي و به صورت دمونتاژ به محل اجراي پروژه ارسال مي شوند، گلخانه هاي فوق به گونه‌اي طراحي و ساخته مي شوند كه بدون نياز به تخصص و ادوات خاص، به كمك دفترچه فني راهنماي نصب و نظارت كارشناسان شركت ظرف مدت زمان كوتاهي توسط خريدار قابل نصب و مونتاژ مي باشند.برخی از اتصالات و یا تجهیزات از پیش در کارخانه تولید می شود ولی حکم یک ماده خام را دارد هر سایت گلخانه طراحی و نیاز خاص خود را دارد. زمانی که مشتری با بخش فروش ما تماس می گیرد در ابتدا کارشناسان بخش که همه از کارشناسان رشته ی کشاورزی هستند مانند یک مشاور در کنار مشتری قرارگرفته و پس از امکان سنجی و بررسی نیازهای  پروژه طی یک طرح پیشنهادی کلیه موارد فنی و قیمتها را اعلام می کنند. سیاست ما این است که در ابتدا برای مشتری حکم مشاور داشته باشیم تا به او در دستیابی به هدف نهایی کمک کنیم بی شک موفقیت او موفقیت ماست.
 تأمین تجهیزات
شرکت پارس دشت علاوه بر تأمین سازه های گلخا نه ای، تأمین تجهیزات گلخانه ای را نیز انجام می دهد.
از اوایل سال 1389 شرکت مهندسی پارس دشت برای اولین بار در ایران مبادرت به تولید سازه متحرک سیستم سایبان و حفاظ حرارتی از نوع رک و لوله و انواع پروفیلهای نصب پلاستیک و پلی کربنات (پروفیلهای M , U , C) نمود که در حال حاضر تنها تولید کننده این سیستم و پروفیلها می باشد و توانسته خدمت بزرگی را به صنعت گلخانه سازی در راستای بهینه سازی مصرف سوخت و حذف واردات آن در شرایط اقتصادی فعلی نماید.

 
تولیدات و خدمات شرکت پارس دشت:
 1. گلخانههای پارس دشت Pars Dasht Green House : اجرای انواع سازه‌های گلخانه‌ای بصورت پروژه کلید روشن از ابتدا تا انتها.
 2. قطعات Pars Dasht Accessories : تولید انواع قطعات و بست و اتصالات سازه
 3. تاسیسات و تجهیزات گلخانهای Pars Dasht Equipments: تأمین انواع تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز در صنعت گلخانه ارتباط با صنعتگران در شاخه های مرتبط بعنوان مثال تأمین بویلر آب گرم و . . .
 4. نهاده ها parsDasht Suppliers: تأمین انواع نهاده های مورد نیاز در صنعت گلخانه
 همکاری با شرکت های مجری سازه های گلخانه ای:
شرکت پارس دشت چهلستون به عنوان اولین و تنها تولید کننده پروفیل های M،  C و U در ایران افتخار عرضه این پروفیل ها به همکاران را دارد. همچنین تأمین قطعات، بست و اتصالات و تجهیزات مورد نیاز شرکت های همکار به ما این امکان را می دهد که علاوه بر فروش پروژه های کلید روشن بتوانیم تأمین کننده قطعات جهت شرکت های همکار باشیم
    تعدادی از پروژه های ساخته شده توسط شرکت پارس دشت درچند سال اخیر:
 1. مشاوره، تولید و احداث گلخانه طرح گاتیک با پوشش پلی کربنات و تجهیزات جهت کشت بدون خاک توت فرنگی به مساحت 3000 متر مربع متعلق به آقای طهماسبی واقع در شهرستان سی سخت که در سال 91 به عنوان گلخانه نمونه استان کهکیلویه و بویراحمد توسط معاونت وزارت جهاد کشاورزی بازدید و معرفی گردید.
 2. مشاوره، تولید و احداث گلخانه‌ طرح سیرکولار و تجهیزات جانبی با کشت بدون خاک توت فرنگی به مساحت 6000 متر مربع متعلق به آقای ملاپور واقع در شهرستان سی سخت.
 3. مشاوره، تولید و احداث گلخانه‌ طرح گاتیک با پوشش پلی کربنات و تجهیزات مدرن برای کشت بدون خاک گل رز سرشاخه بهمراه ماشین تغذیه هوشمند به مساحت 3600 متر مربع متعلق به آقای فیضیان واقع در شهرک گلخانه‌ای امان‌آباد شهرستان اراک.
 4. مشاوره، تولید و احداث گلخانه‌ طرح گاتیک با پوشش پلی کربنات جهت تولید نهال به مساحت 2000 متر مربع متعلق به آقای مهندس خوشاره واقع در شهرستان زاهدان.
 5. تولید سازه پروژه گلخانه‌ گاتیک با پوشش پلی کربنات به مساحت 8000 متر مربع واقع در شهرستان مرودشت متعلق به شرکت لوتوس به سفارش شرکت بازرگانی یکره.
 6. تولید و اجرای سیستم سایبان و حفاظ حرارتی در گلخانه به مساحت 5000 متر مربع متعلق به شرکت مرصوص کام در شهرستان چابهار.
 7. تولید و اجرای سیستم سایبان و حفاظ حرارتی سبک بوکسلی در 3 سایت گلخانه به مساحت 9800 متر مربع در شهرستان پارس آباد - اردبیل متعلق به شرکت ساخت و نصب سیلوهای ایران.
 8. تولید و اجرای سیستم سایبان و حفاظ حرارتی در گلخانه متعلق به آقای مهندس حقگو به مساحت 2500 متر مربع در شهرستان نظرآباد کرج.
 9. تولید و اجرای سیستم سایبان و حفاظ حرارتی در گلخانه تحقیقاتی دانشکده کشاورزی دانشگاه خرم‌آباد به مساحت 150 متر مربع در شهرستان خرم آباد.
 10. تولید و اجرای سیستم سایبان و حفاظ حرارتی در گلخانه آقای مهندس شیرانی به مساحت 3000 متر مربع در شهرستان فلاورجان.
 11. مشاوره، تولید و احداث گلخانه‌ طرح گاتیک با پوشش پلی کربنات جهت نمایشگاه و بازار گل اصفهان به مساحت 3120 متر مربع متعلق به شرکت کارگشای زنده رود به مدیرعاملی آقای تیموری واقع در شهرستان خمینی شهر.
 12. مشاوره، تولید و احداث گلخانه تحقیقاتی و ترویجی‌ طرح گاتیک با پوشش پلی کربنات با تجهیزات نوین جهت کشت توت فرنگی و گلهای زینتی به مساحت 576 متر مربع متعلق به شهرداری ارومیه در نهالستان و شهرک گل و گیاه حاجی پیرلو واقع در شهرستان ارومیه.
 13. مشاوره، تولید و احداث گلخانه کاملاً پلی کربنات (دیواره‌ها و سقف) طرح گاتیک با تجهیزات نوین جهت تکثیر گلهای زینتی به مساحت 1080 متر مربع متعلق به شهرداری کرکوک در کشور عراق.
 14. مشاوره، تولید و احداث گلخانه‌ طرح گاتیک در 2 سایت هر یک بطول 105 متر با پوشش پلاستیک جهت تولید محصولات خارج از فصل به مساحت 5040 متر مربع متعلق به آقای نصیری واقع در شهرستان خمینی شهر.
 15. مشاوره، تولید و احداث گلخانه‌ طرح گاتیک با پوشش پلی کربنات و تجهیزات جانبی کامل جهت کشت بدون خاک سبزی و صیفی به مساحت 5320 متر مربع متعلق به آقای محمد علی ایمانی واقع در شهرستان فلاورجان/ مینادشت.
 16. مشاوره، تولید و احداث گلخانه‌ طرح سیرکولار با پوشش پلی کربنات جهت کشت خاکی سبزی و صیفی به مساحت 2475 متر مربع متعلق به خانم معصومه رحمتی واقع در شهرستان بیرجند/ مجتمع گلخانه‌ای محمدیه.
 17. مشاوره، تولید و احداث گلخانه‌ طرح گاتیک جهت تولید و تکثیر گل ‌های زینتی به مساحت 2592 متر مربع متعلق به خانم فاطمه خردمند واقع در شهرستان محلات/ دهکده گل / فاز 2 شهرک گلخانه‌ای.
 18. مشاوره، تولید و احداث گلخانه‌ طرح سیرکولار با پوشش پلی کربنات جهت کشت خاکی سبزی و صیفی به مساحت 1800 متر مربع متعلق به آقای سجاد پورسلطانی واقع در شهرستان زرند / شهرک گلخانه‌ای بهشت.
 19. تولید و اجرای سیستم سایبان و حفاظ حرارتی سبک رک و لوله در 2 سایت گلخانه جمعاً به مساحت 28880 مترمربع متعلق به آقای ناصر حقیقی واقع در شهرستان دهاقان/ پوده.
 20. مشاوره و تولید گلخانه‌ تحقیقاتی تولید و تکثیر به روش کشت بافت طرح گاتیک به مساحت 560 متر مربع متعلق به آقای دکتر ایرج رستگار واقع در کیلومتر 18 اتوبان ساوه/ صباشهر.
 21. مشاوره، تولید و احداث گلخانه‌ طرح گاتیک با پوشش پلی کربنات و سیستم سایبان و حفاظ حرارتی جهت کشت بدون خاک سبزی و صیفی به مساحت 3888 متر مربع متعلق به آقای بهفر شجاعی واقع در شهرستان تیران/ روستای قهریزجان.
 22. مشاوره و تولید سازه استاندارد پرتابل گاتیک فاز 1 مجتمع گلخانه‌ای‌ شرکت نازدانه گل و گیاه جهت کشت بدون خاک سبزی و صیفی به مساحت 17760 متر مربع به مدیرعاملی آقای افشین عطار واقع در شهرستان ورامین/ پیشوا.
 23. مشاوره،تولید و احداث سازه و تجهیزات مدرن گلخانه ی گاتیک دهانه 8 به مساحت 2 هکتار جهت کشت به روش هیدروپونیک واقع در عشق آباد کشور ترکمنستان.
 24. مشاوره و احداث 5000متر گلخانه کشت گل واقع در اصفهان ( انرژی اتمی ) ،جناب آقای دکتر سلطانی.
 25. احداث گلخانه رز شاخه بریده 5000مترمربع مدرن( تمام تجهیزات )، آقای حسین ایرانمنش واقع در زرند کرمان.
 26. احداث گلخانه رز شاخه بریده 2500 متر مربع مدرن ( تمام تجهیزات )،آقای خواجویی واقع در زرند کرمان.
 27. احداث گلخانه رز شاخه بریده 4500 مترمربع مدرن ( تمام تجهیزات )،آقای جواد ایرانمنش واقع در زرند کرمان.

 
                                                  
شرح خدمات شرکت مهندسی پارس دشت
 
 • انواع سازه‌های پیچ و مهره گلخانه‌ای استاندارد.
 •  انواع قطعات، بستها و پروفیلهای مورد استفاده در سازه گلخانه.
 •   انواع سیستمها و تجهیزات مدرن گلخانه‌ای اعم از تولید داخلی و وارداتی.
 •   طراحی و اجرای انواع پروژه‌های گلخانه‌ای در سطح خاورمیانه.
 •   راه‌اندازی سازه های پیچ و مهره‌ای و انواع پوشش و تجهیزات گلخانه.
 •   اجرای سیستم های کشت بدون خاک با تجهیزات آبیاری و ماشین تغذیه هوشمند گلخانه.
 •   پروژه‌های کلید تحویل (Turn key) گلخانه در سر تا سر کشور.
 •  خدمات مشاوره کشت و مدیریت گلخانه.
 •   ارائه طرحهای توجیه فنی و اقتصادی کشاورزی و صنایع تبدیلی.
 

شرکت مهندسی پارس دشت ارائه دهنده سازه و تجهیزات نوین در صنعت گلخانه

پس از يك دهه تلاش و فعاليت در عرصه طراحي، مشاوره و اجراي گلخانه در وسعتي بيش از سي هكتار گلخانه پیچ و مهره‌ای در ايران، شركت مهندسي پارس دشت  از سال 1385 فعاليت خود را بصورت رسمي و با موضوع طراحي و ساخت گلخانه هاي مدرن و تجهيزات جانبي آن شروع و تا كنون با بهره گيري از پرسنل كاردان و متخصص، اعمال مديريت صحيح و تجارب چندين ساله توانسته 5 پروژه را با همکاری شرکت اولمای اسپانیا (ULMA) در سرتا سر کشور انجام دهد.

حس پويائي و پيشرفت باعث شد تا پس از گذراندن 5 دوره آموزش مستقیم تحت نظارت مهندسین شرکت اولما اين شركت از اوایل سال 1388 با هدف بومی سازی صنعت گلخانه سازی نوین و با در نظر گرفتن شرايط اقليمي وآب و هوايي کشور و با محاسبات دقيق مهندسي از طريق نرم‌افزارهاي اختصاصي و با الگو برداري از نقشه‌هاي استاندارد اقدام به طراحي و تولید نمونه هايي از سازه هاي گلخانه اي چند دهانه‌ای پرتابل سبك گاتیک با رعایت کلیه استانداردهای سازه‌های فلزی اروپا و استاندارهای طراحی گلخانه امریکا (NGMA) در ایران نمود که علاوه بر استحکام و زيبايي قابليت تجهيز به تمامي سيستم هاي پيشرفته‌ي روز دنيا در جهت بهينه سازي امر توليد را دارا مي باشد. امتیاز ویژه این نوع سازه براي نصب این است که صرفاً با پیچ و مهره نصب میگردد و هيچ نوع جوشي در نصب آن استفاده نمي‌شود و امكان جابجايي آن در هر زمان ميسر است.
 
از آنجايي كه توليدكنندگان محصولات گلخانه‌اي در نقاط مختلف کشور غالباً به دلیل نداشتن تجهیزات نوین با راندمان بالا و استفاده از سازه‌ها ضعیف و غیر استاندارد با شكست مواجه شده‌اند؛ بومی سازی و تولید این نوع از سازه‌ها در ایران گامي در جهت ترويج و آشنايي كشاورزان و سرمايه داران بخش كشاورزي با سازه‌های پیشرفته و مدرنترين روشهاي كشت و تكنولوژي تجهيزات گلخانه‌اي مي‌باشد كه استفاده از آن باعث بهره وري و سودآوري و حل مشكلات گلخانه‌داران ميشود. 
سازه گلخانه این شرکت بوسیله نرم افزار طراحی و استانداردهای UNE 76-208/92  و CEN/TC 284   و همچنین استاندارد NFU57-063 در ساخت آن رعایت شده است و در مجموعه کارگاهی این شرکت توليد و پس از بسته بندي و بصورت دمونتاژ به محل اجراي پروژه ارسال مي شود، گلخانه هاي فوق بگونه‌اي طراحي و ساخته مي شوند كه بدون نياز به تخصص و ادوات خاص و به كمك دفترچه فني راهنماي نصب كه بوسيله شركت تهيه شده است و نظارت كارشناسان شركت ظرف مدت زمان كوتاهي توسط خريدار قابل نصب و مونتاژ مي باشند.
پس از تولید کلیه قطعات سازه گلخانه، در اوایل سال 1389 شرکت مهندسی پارس دشت مبادرت به تولید سازه متحرک سیستم سایبان و حفاظ حرارتی از نوع رک و لوله و انواع پروفیلهای نصب پلاستیک و پلی کربنات (پروفیلهای M , U , C) نمود که در حال حاضر تنها تولید کننده این سیستم و پروفیلها در ایران می‌باشد که با تحویل این سیستم به همکاران گلخانه ساز توانسته خدمت بزرگی را به صنعت گلخانه سازی در راستای بهینه سازی مصرف سوخت و حذف واردات آن در شرایط اقتصادی فعلی نماید.